אילמות סלקטיבית

הילד מדבר בבית

אבל שותק בגן או מחוץ לבית

אילמות סלקטיבית היא תגובה לחרדה. בד"כ סובלות ממנה ילדות, אבל גם ילדים. הילדה או הילד לא מסוגלים להוציא מילה בגן, או מחוץ לבית. בבית הם מדברים בחופשיות.

לילדים הסובלים מאילמות חברתית יש  בד"כ גם חרדה חברתית. האילמות מתגלה בין הגילים 2 ל 4, כניראה כשהילד מתחיל ללכת לגן. כדאי מאד לטפל בילד בגיל צעיר ככל שניתן.

אילמות סלקטיבית אינה בהכרח בישנות. ילדים בישנים מפשירים בהדרגה ומתערים בסיטואציות חברתיות בקצב שלהם. הם משתתפים ופעילים בחברה שמוכרת להם. לביישנים קשה תמיד בהתחלת שנה או בחברה חדשה אבל הם מסתדרים אח"כ. לעומת זאת, ילדים עם אילמות סלקטיבית אינם משתתפים באירועים רבים של בני גילם, ואם המצב הזה נשאר שנים רבות הוא עלול לפגוע בהתקדמות שלהם. 

מקובל לחשוב שילדים לא מדברים (באופן סלקטיבי) בגלל משהו רע שקרה להם, טראומה כלשהי. זה לא נכון. אחוז הילדים שחוו טראומה בין הסובלים מאילמות סלקטיבים, הוא כמו בין שאר הילדים שאינם סובלים מאילמות סלקטיבית. 

כמו בן אילמות סלקטיבית לאינה נובעת מקושי בקליטת השפה. ילד אשר סובל מאילמות סלקטיבית יכול לדבר היטב ובשפה ברורה בבית. לכן בד"כ קלינאי תקשורת לא יוכל לעזור במקרה זה. אי הדיבור גם אינו  מניפולציה, כלומר הילד לא "מסרב" סתם כך לדבר. זוהי חרדה אשר גורמת לילד פחד גדול בחברה. הילד מנסה להמנע ממתח או מסיטואציה מפחידה והאילמות מבטאת את ההמנעות.

אילמות סלקטיבית אינה אוטיזם. ילד עם אילמות סלקטיבית ינסה להמנע מקשר עין ומכל תקשורת בגן, או בסביבה לא בטוחה, וזה עלול להראות כמו קושי בתקשורת של אוטיזם, אבל בבית ובסביבה בטוחה הם מתקשרים בחופשיות. 

בטיפול הומאופתי אנחנו נכיר את הילדה או הילד דרך שיחה עם ההורים והתבוננות בילד. נתאים הכנה הומאופתית אשר מתאימה לאופיו ולרגישויות שלו.

***

התקשרו להתייעץ, חינם, ללא התחייבות, או לקבוע פגישה

איילת גושן 050-2070766  או צרו קשר

אודות איילת גושן | הומאופתיה קלאסית

הומאופתיה קלאסית מעוררת איזון והחלמה בגוף, מעירה מחדש את יכולת הריפוי הקיימת בתוכנו. כאשר מערכת החיסון הכוללת של הגוף והנפש חוזרת לפעול, משתפרת מיד בריאות הנפש והגוף. איילת גושן הומאופתית משנת 1998.
פורסם בקטגוריה חרדה, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.