אילמות סלקטיבית

הילד מדבר בבית

אבל שותק בגן או מחוץ לבית

אילמות סלקטיבית היא תגובה לחרדה. בד"כ סובלות ממנה ילדות, אבל גם ילדים. הילדה או הילד לא מסוגלים להוציא מילה בגן, או מחוץ לבית, אך בבית הם מדברים בחופשיות.

לילדים הסובלים מאילמות חברתית יש בד"כ גם חרדה חברתית. האילמות מתגלה בין הגילים 2 ל 4, כניראה כשהילד מתחיל ללכת לגן. כדאי מאד לטפל בילד בגיל צעיר ככל שניתן.

אילמות סלקטיבית אינה בהכרח בישנות. ילדים בישנים מפשירים בהדרגה ומתערים בסיטואציות חברתיות בקצב שלהם. הם משתתפים ופעילים בחברה שמוכרת להם. לביישנים קשה תמיד בהתחלת שנה או בחברה חדשה אבל הם מסתדרים אח"כ. לעומת זאת, ילדים עם אילמות סלקטיבית אינם משתתפים באירועים רבים של בני גילם, ואם המצב הזה נשאר כך שנים רבות הוא עלול לפגוע בהתקדמות שלהם. 

מקובל לחשוב שהסיבה לאי דיבור (באופן סלקטיבי)של ילדים היא משהו רע שקרה להם, טראומה שעברו. זה לא בהכרח נכון. חלק מהילדים הסובלים מאילמות סלקטיבית אכן חוה טראומה. גם בין הילדים שאינם סובלים מאילמות סלקטיבית אותו אחוז של הילדים חווה אירוע טראומתי. 

אילמות סלקטיבית אינה נובעת מקושי בקליטת השפה. ילד אשר סובל מאילמות סלקטיבית יכול לדבר היטב ובשפה ברורה בבית. לכן בד"כ במקרה זה קלינאי תקשורת לא יוכל לעזור. אי הדיבור גם אינו  מניפולציה, כלומר הילד לא "מסרב" סתם כך לדבר. חרדה, היא אשר גורמת לילד פחד גדול בחברה. הילד מנסה להמנע ממתח או מסיטואציה מפחידה והאילמות מבטאת את ההמנעות.

אילמות סלקטיבית אינה אוטיזם. ילד עם אילמות סלקטיבית ינסה להמנע מקשר עין ומכל תקשורת בגן, או בסביבה לא בטוחה, וזה עלול להראות כמו קושי בתקשורת של אוטיזם, אבל בבית ובסביבה בטוחה הם מתקשרים בחופשיות. 

בטיפול הומאופתי אנחנו נכיר את הילדה או הילד דרך שיחה עם ההורים והתבוננות בילד. נתאים הכנה הומאופתית אשר מתאימה לאופיו ולרגישויות שלו.

***

התקשרו ונדבר

איילת גושן 050-2070766  או צרו קשר

אודות איילת גושן | הומאופתיה קלאסית

הומאופתיה קלאסית מעוררת איזון והחלמה בגוף, מעירה מחדש את יכולת הריפוי הקיימת בתוכנו. כאשר מערכת החיסון הכוללת של הגוף והנפש חוזרת לפעול, משתפרת מיד בריאות הנפש והגוף. איילת גושן הומאופתית משנת 1998.
פורסם בקטגוריה חרדה, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.