אלרגיה או רגישות מוגזמת

מהי אלרגיה ואיך פותרים אותה?

מאיזה אלרגיה או רגישות יוסי סובל?

יוסי יושב בחדרו במשרד ופתאום מתחיל כולו להזיע. מה קרה?

מיד נחזור ליוסי אבל קודם לכן נגדיר אלרגיה:

אנשים שיש להם אלרגיה סובלים מ רגישות יתר במערכת החיסון שלהם, אשר מגיבה לחומרים שבדרך כלל אינם מזיקים לבני אדם. חומרים מעוררי אלרגיה כאלו כוללים  אבקת פרחים, קרדית אבק הבית או חלקיקים שנשרו מפרוות בעלי חיים, צמחים שונים, תרופות מסוימות כמו פנצילין ומאכלים שונים כמו חלב, ביצים או אגוזים.

הנטייה לפתח אלרגיה היא מולדת. אלרגיות מופיעות בדרך כלל כבר בילדות, אבל הן יכולות להופיע בכל גיל.

תינוקות אלרגיים מגיבים לעיתים קרובות בפריחה על העור. תגובת ילדים ומבוגרים לחומרים מעוררי אלרגיה, יכולה להיות גם במערכת הנשימה, בנזלת וקשיי נשימה עד כדי אסתמה. לעיתים יש גירוד בעיניים, באוזניים, התעטשויות ותופעות אחרות. מומלץ, אם ידוע מהו החומר המעורר תגובה אלרגית, להימנע ממגע עמו.

מילת המפתח אם כך היא: רגישות.

רגישות

רגישות

רגישות

האדם רגיש למה שאינו צריך להיות רגיש.

תארו לעצמכם את יוסי יושב ליד שולחנו במשרד. הוא שומע את הפסיעות של הבוס שלו במסדרון כשהוא מתקרב לחדרו. יוסי שונא את הפסיעות האלו. הוא מתחיל להתרגז. הוא מתחיל להזיע, אולי לפחד, אולי כואבת לו הבטן.

בכל פעם שהבוס מתקרב לחדרו, יוסי מגיב באופן מוגזם. למעשה אפשר להגיד שיוסי אלרגי לבוס שלו.

יש גם מצבים בהם אדם אלרגי לבן/בת זוגו. בן/בת הזוג מעוררים כעס מוגזם אפילו כשהם מתנהגים באופן לא מעצבן כלל. הם כבר הפעילו את כפתור הכעס ועכשיו אנחנו "על אוטומט".

אלרגיה היא אם כך לא רק תגובה גופנית לחומר שאנו רגישים אליו, אלא תגובת יתר, גופנית או רגשית, לכל מצב או גורם חיצוני שאנו רגישים אליו.

אנחנו בהומיאופתיה שואפים להביא את האדם למצב מאוזן כך שיגיב לכל מצב לפי העוצמה הנדרשת.

אבקת פרחים היא רק אבקת פרחים ובן הזוג שלי בדרך כלל איש נחמד מאד. כך אני רוצה לחוות את המציאות, ללא רגישות ייתר. כאשר ייכנס גורם פולשני אמיתי למרחב האישי שלי, אזדקק לאותן מערכות שיאותתו לי שהפולשן מטריד ומפריע.

רפואה הומאופתית מסתכלת על האדם השלם. אנו מקבלים כחלק מהתמונה למה האדם רגיש, או למה הוא אלרגי. לעיתים קרובות אדם שרגיש לסוג מזון או לאלרגן אחר הוא יהיה רגיש יותר גם למצבים רגשיים כלשהם. הרגישות היא ברוב המקרים תופעה כללית ואינה מיוחדת לפן הגופני בלבד.

נבחן מהן כל הרגישויות שלך, נטיות הלב שלך והאופי ונתאים הכנה הומאופתית שעונה על כל ההיבטים האלו. הכנה (רמדי) זאת תקטין את הרגישות שלך, ותאפשר לך להגיב באופן מתאים למצב, גם בהתמודדויות גופניות מול מאכלים או אלרגנים אחרים, וגם בהתמודדויות רגשיות במצבים מעוררי לחץ.

צור קשר כדי לטפל ברגישות או באלרגיה שלך כבר היום

לקריאת סיפורו של אהוד וריפוי של אלרגיה לחץ פה

מה הייתי רוצה לשפר בעצמי או בחיי, או בחיי אדם קרוב - מה הענין שמפריע? (אפשר לבחור גם כמה אפשרויות)

View Results

Loading ... Loading ...

חזור לדף הבית

אודות איילת גושן | הומאופתיה קלאסית

הומאופתיה קלאסית מעוררת איזון והחלמה בגוף, מעירה מחדש את יכולת הריפוי הקיימת בתוכנו. כאשר מערכת החיסון הכוללת של הגוף והנפש חוזרת לפעול, משתפרת מיד בריאות הנפש והגוף. איילת גושן הומאופתית משנת 1998.
פורסם בקטגוריה אלרגיה, בעיות ופתרונות, רגישות | רגישות יתר, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.