אמון – הדבק של יחסים מוצלחים –

אמון / חוסר אמון / חשדנות

יחסים טובים ביננו ובין אנשים בסביבה שלנו משפיעים על רמת האושר שלנו. יחסים טובים בנויים על אמון, על הרגשת ביטחון. יחסים טובים נותנים לנו הרגשה פנימית שיש על מי לסמוך, שיהיה על מי להניח את הראש בזמנים קשים. במחקר ארוך שנים שפורסם לאחרונה (מצורף סרטון בסוף המאמר) דרגו אנשים את האושר שלהם והתברר שהוא נמצא מתאים לרמת הביטחון שיש להם, להרגשה שיש מישהו פה בעולם שאפשר לבקש ממנו, מישהו שדואג להם.

האם קשה לך לתת אמון באנשים?

  • חוסר אמון בגלל נסיון רע בעבר:

ייתכן שחווית חוויה קשה שבעקבותיה קשה לך לתת אמון. כשאנחנו נולדים, באופן טבעי ברור לנו שכולם לטובתנו ואנחנו נותנים אמון בהורינו. במשך השנים, ואולי אפילו בימים או בחודשים הראשונים לחיינו, אנחנו מתאכזבים פה ושם.

בגיל מבוגר יותר, למשל בבית הספר, חווינו אולי חוויות של שבירת האמון. למשל אם מישהו לא שמר על הפרטיות שלנו וסיפר משהו אישי שסיפרנו לו למישהו אחר. ילד אחר אולי חווה שקבוצה צחקה לו, סתם כך בשביל להתעלל. אולי אדם שהיה "חבר" שלנו עשה מעשה לא חברי כלפנו. מעשים קשים כאלה שאנחנו עוברים בילדות המוקדמת עשויים להיחרט בתודעה שלנו.

אם אנחנו רגישים לאכזבה ולא מצליחים להתגבר עליה, אנחנו עלולים לחוות אותה כסוג של בגידה, ומשם והלאה אנחנו עלולים לא לתת אמון באנשים.

  • חוסר אמון בגלל תכונות אופי:

חלק מאיתנו אנשים מאד אסטרטגיים. אנשים אלו מציבים מטרה, וצועדים אליה בבטחה. הם יעשו כל מניפולציה כדי להשיג את מטרתם, אפילו אם בדרכם יעברו על כמה כללים שעבור אחרים הם קו אדום. הם יעגלו קצת פינות אם יש צורך, יספרו סיפורים קצת לא מדויקים, ייקחו מחיר גבוה יותר – אם יתאפשר להם. אם אתה אדם כזה, אתה מכיר את התכונה הזאת. בעקבות ההכרות שלך עם עצמך אין לך אמון באחרים ואתה נוטה לחשוד ולבדוק שוב ושוב את רמת האמינות של ההצעה שקיבלת.

האם יש לך הרגשה שלא נותנים בך אמון?

יש אנשים שלא נותנים בהם אמון, לא סומכים עליהם. הם נותנים הרגשה שהם לא יצליחו לעמוד במשימות שלהם, הם נותנים הרגשה של חולשה וחוסר יכולת.

אולי יש לך הרגשה שכל הזמן חושבים שאתה לא אמין, שאתה לא ב 100% ישר, ולכן לא נותנים בך אמון.

חוסר אמון הוא מקור לרעש בראש, אי שקט. אמון הוא רוגע:

בין אם אתה לא נותן אמון באנשים, או אולי לא נותן אמון שהדברים הם כמו שהם אמורים להיות, ובין אם לא נותנים בך אמון, לא סומכים עליך, או חושדים בך, ההרגשה הזאת והמציאות הזאת לא משרתת אותך ולא תורמת לחיים יצירתיים ומקדמים.

חוסר אמון מבוסס על פחד. פחד שיקרה משהו רע. חוסר אמון מתבטא בנסיון לשלוט בכל דבר, לכוון כל דבר עד הפרט האחרון.

אמון מבוסס על ביטחון. ביטחון שאנשים הם טובים במהותם. ביטחון שהדברים קורים כמו שהם צריכים לקרות ושבהמשך נבין מה היתה הסיבה לסדר האירועים. אמון הוא הרפיית השליטה.

הומאופתיה – יותר אמון בעולם, פחות חשדנות

בהומאופתיה אנו מאזנים את המקור הפנימי ביותר לחוסר האמון. בחירת הטיפול ההומאופתי מסתמכת על סוג חוסר האמון שאתה חווה, על ההרגשות האישיות המיוחדות לך. האם זהו חוסר ביטחון, האם זוהי בעיית דימוי עצמי, האם חווית חוויה קשה שיצרה מחסום לתת אמון, האם אתה מודע ליכולת המניפולטיבית של בני האדם ויש בחייך יותר מדי אנשים כאלה? כל הדברים האלו ניתנים לאיזון.

טיפול הומאופתי הוא טבעי ועדין. צור קשר כדי לברר האם הומאופתיה מתאימה לך.

ולסיום, מעניין לצפות בסרטון הבא. מסתבר לאחר מחקר של שנים שאנשים יותר מאושרים אם הם מרגישים שיש להם רשת ביטחון, שיש להם בחייהם על מי לסמוך.

כניראה עדיף לשקם את מערכת האמון הפנימי שנפגעה, ולו רק כדי להבטיח יותר הרגשת אושר פנימי.

אני מחכה לטלפון ממך עכשיו!

איילת גושן 050-2070766  או צרו קשר

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.