אמון

אמון

חיים טובים, הרגשת אושר בנויים על יחסים טובים. יחסים טובים בנויים על אמון, עלהרגשת ביטחון בין בני האדם ומקנים ידיעה פנימית שיש לי על מי לסמוך, שיהיה לי על מי להניח את הראש בזמנים קשים. במחקר ארוך שנים שפורסם לאחרונה (מצורף סרטון בסוף המאמר) דרגו אנשים את האושר שלהם והתברר שהוא נמצא מתאים לרמת הביטחון שיש להם, להרגשה שיש מישהו פה בעולם שאפשר לבקש ממנו, מישהו שדואג להם.

האם קשה לך לתת אמון באנשים?

  • חוסר אמון בגלל נסיון רע בעבר:

ייתכן שחווית חוויה קשה שבעקבותיה קשה לך לתת אמון. כשאנחנו נולדים, אם אנחנו בריאים, ברור לנו שכולם לטובתנו ואנחנו נותנים אמון בהורינו. במשך השנים, ואפילו ביומים ובחודשים הראשונים, אנחנו מתאכזבים פה ושם, נניח, אם אנחנו לא מקבלים אהבה כשהיינו זקוקים לה.

בגיל מבוגר יותר, למשל בבית הספר, חווינו אולי חוויות של שבירת האמון. למשל אם מישהו לא שמר על הפרטיות שלנו וסיפר משהו אישי שסיפרנו לו למישהו אחר. ילד אחר אולי חווה שקבוצה צחקה לו, סתם כך בשביל להתעלל. אולי אדם שהיה "חבר" שלנו עשה מעשה לא חברי כלל כלפנו. מעשים קשים כאלה שאנחנו עוברים בילדות המוקדמת עשויים להחרט בתודעה שלנו.

אם אנחנו רגישים לאכזבה ולא מצליחים להתגבר עליה, לעיתים אנחנו חווים אותה כסוג של בגידה, ומשם והלאה אנחנו עלולים לא לתת אמון באנשים.

  • חוסר אמון בגלל תכונות אופי:

חלק מאיתנו אנשים מאד אסטרטגיים. אנשים אלו מציבים מטרה, וצועדים אליה בביטחה. הם יעשו כל מניפולציה כדי להשיג את מטרתם, אפילו אם בדרכם יעברו על כמה כללים שעבור אחרים הם קו אדום. הם יעגלו קצת פינות אם יש צורך, יספרו סיפורים קצת לא מדוייקים, ייקחו מחיר גבוה יותר – אם יתאפשר להם. אם אתה אדם כזה, אתה מכיר את התכונה הזאת. בעקבות ההכרות שלך עם עצמך אין לך אמון באחרים ואתה נוטה לחשוד ולבדוק שוב ושוב את רמת האמינות של ההצעה שקיבלת.

האם יש לך הרגשה שלא נותנים בך אמון?

יש אנשים שלא נותנים בהם אמון, לא סומכים עליהם. הם נותנים הרגשה שהם לא יצליחו לעמוד במשימות שלהם, הם נותנים הרגשה של חולשה וחוסר יכולת.

אולי יש לך הרגשה שכל הזמן חושבים שאתה לא אמין, שאתה לא ב 100% ישר, ולכן לא נותנים בך אמון.

חוסר אמון הוא מקור לרעש בראש, אי שקט. אמון הוא רוגע:

בין אם אתה לא נותן אמון באנשים, או אולי לא נותן אמון שהדברים הם כמו שהם אמורים להיות, ובין אם לא נותנים בך אמון, לא סומכים עליך, או חושדים בך, ההרגשה הזאת והמציאות הזאת לא משרתת אותך ולא תורמת לחיים יצירתיים ומקדמים.

חוסר אמון מבוסס על פחד. פחד שיקרה משהו רע. חוסר אמון מתבטא בנסיון לשלוט בכל דבר, לכוון כל דבר עד הפרט האחרון.

אמון מבוסס על ביטחון. ביטחון שאנשים הם טובים במהותם. ביטחון שהדברים קורים כמו שהם צריכים לקרות ושבהמשך נבין מה היתה הסיבה לסדר האירועים. אמון הוא הרפיית השליטה.

הומאופתיה – יותר אמון בעולם, פחות חשדנות

בהומאופתיה אנו מאזנים את המקור הפנימי ביותר לחוסר האמון. בחירת הטיפול ההומאופתי מסתמכת על סוג חוסר האמון שאתה חווה, על ההרגשות האישיות המיוחדות לך. האם זהו חוסר ביטחון, האם זוהי בעיית דימוי עצמי, האם חווית חוויה קשה שיצרה מחסום לתת אמון, האם אתה מודע ליכולת המניפולטיבית של בני האדם ויש בחייך יותר מדי אנשים כאלה? כל הדברים האלו ניתנים לאיזון.

טיפול הומאופתי הוא טבעי ועדין. צור קשר כדי לברר האם הומאופתיה מתאימה לך.

ולסיום, מעניין לצפות בסרטון הבא. מסתבר לאחר מחקר של שנים שאנשים יותר מאושרים אם הם מרגישים שיש להם רשת ביטחון, שיש להם בחייהם על מי לסמוך.

כניראה עדיף לשקם את מערכת האמון הפנימי שנפגעה, ולו רק כדי להבטיח יותר הרגשת אושר פנימי.

הסוד לחיים בריאים ומאושריםמחקר נדיר, אולי הארוך והמקיף ביותר שנעשה אי פעם, שתחילתו בשנת 1938, ושעדיין ממשיך, ביקש לברר מהו המתכון לחיים בריאים ומאושרים, מוצג בהרצאת טד באמצעות רוברט ווילדינגר, המנהל הרביעי של המחקר. מתוך 724 גברים שלקחו בו חלק, 60 עדיין בחיים ועדיין משתתפים בו, כ- 2,000 מילדיהם של הגברים הללו נכנסו גם הם כמשתתפים במחקר. המחקר עקב אחרי שתי קבוצות של גברים, באחת היו גברים שהחלו את שנתם השנייה במכללת הארוורד היוקרתית ובהמשך שרתו במלחמת העולם השנייה, וקבוצה השנייה נערים מהשכונות העניות והבעייתיות בבוסטון של שנות ה- 30 של המאה ה-20. כל המשתתפים עברו סדרת ראיונות, בדיקות רפואיות, ביקורים בבתיהם ושיחות עם הוריהם, וכך שוב ושוב במהלך כל השנים הללו. לפני כעשור הצטרפו למחקר גם נשותיהם של אותם גברים. ***בואו ראו דף שכולו סצנות מהעולם החדש שאנחנו בונים ביחד

‎Posted by ‎בואו ראו‎ on‎ חמישי 14 ינואר 2016

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *