אסרטיביות

אסרטיביות

נוכחות, דעתנות, ללא פגיעה באחר

מהי אסרטיביות?

אני פה. זוהי דעתי. אני אומר אותה באופן ברור ובנינוחות והיא נשמעת. אני עומד על דעתי אך איני כופה אותה. אני מסוגל להעביר את המסר ובו זמנית איני מבטל מה שאחרים אומרים.

אסרטיביות או אגרסיביות?

ישנו הבדל דק אך ברור בין אסרטיביות ובין אגרסיביות. אדם אגרסיבי הוא שתלטן. בזמן שהוא אומר את דעתו יש אוירה של כוחנות וחוסר נוחות. יש אולי אפילו חשש לא להענות להצעותיו. אדם אסרטיבי נשמע ברור. יש רצון להאזין לו. יש לדבריו נוכחות. הם נאמרים בפשטות ונתפסים כאמירה בולטת, אך ללא כפיה.

אסרטיביות היא תוצאה של אופן דיבור, שפת גוף, חיתוך דיבור

שמעתי פעם על אדם חסר ביטחון, שרצה להגיע להצלחה, רצה שקולו יישמע. הוא התבונן איך מדבר אדם אסרטיבי, והחליט לחקות את מנח הגוף של האדם. הוא חקר את העמידה בלבד. מסתבר שאם תעמוד כמו שעומד אדם אסרטיבי, תחולל את מרבית השינוי. עמידה אסרטיבית משפיעה עליך פנימה, מעוררת אסרטיביות בתוכך, ובו זמנית כמובן מעבירה אסרטיביות כלפי חוץ, אל האדם שמולך.

אסרטיביות מבחוץ כלפי פנים או מבפנים החוצה

כן זה נכון, אם נלמד לעמוד כמו אדם אסרטיבי, אם נלמד לשבת זקוף, ולא כמו שבלול שמתמזג עם הכורסא, השפעת היציבה תשפיע עליך כלפי פנים ותחזק את האסרטיביות שלך. אבל שינוי יציב יכול לבוא בלי מחשבה, בלי אימון, בלי לימוד ותשומת לב כל רגע. כך עובדת ההומאופתיה.

הומאופתיה לשיפור אסרטיביות

שינוי פנימי שמגיע בטבעיות מתוכך גורם שיפור אסרטיביות בלי אימון חיצוני. זה מושג באמצעות הומאופתיה קלאסית. התאמת תרופה הומאופתית טבעית מפתחת בתוכך אסרטיביות בלי שתשים לב לכך, באופן טבעי. אסרטיביות שתתבסס בתוכך. בהדרגה תרגיש קלות להציב את עצמך, תהיה בנוכחות, הדיבור שלך יעבור אל עצמך, וכמובן אל הזולת.

האם מגיע לך להיות אסרטיבי?

חוסר אסרטיביות נובע בדרך כלל מחוסר ביטחון עצמי. אולי הגיע סוף סוף הזמן שקולך יישמע? הומאופתיה קלאסית יכולה לעזור לך אם יש לך הרגשה שמותר לך לקבל איכות חיים גבוהה יותר. צור קשר.

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.