בריאות ואיכות חיים – טיפ 4 – עודף משקל

האם רצוי להיות רזה?

בעלי עודף משקל בריאים יותר, חיים יותר

נבדיל בין אנשים רזים, בעלי משקל ממוצע, מלאים או בעלי עודף משקל, ושמנים מאד. מחקרים מראים שבגיל מבוגר עדיף להיות בעל משקל עודף, מאשר רזה. כמו כן, אם עליך לעבור ניתוח, עדיף שתהיה בעל עודף משקל.

כמה עובדות מעניינות:

  • באיזור גיל 50 השמנה קשורה לתוחלת חיים נמוכה יותר
  • לאחר גיל 70 אנשים שמנים הם בריאים יותר וחיים יותר מאנשים רזים
  • השמנים מבריאים פי 2 טוב יותר מניתוחי לב, מאשר הרזים. לקריאת המאמר ב BBC News
  • בעלי עודף משקל חיים יותר מאשר הרזים, השמנים מאד ומבעלי המשקל הממוצע. לקריאת המאמר שפורסם ב Jama
  • פרסום ב WebMED מראה שגם בין הצעירים, בעלי משקל עודף (מלאים) חיים יותר מהרזים ומהשמנים מאד.

אתם במשקל ממוצע?  מלאים? קצת עודף משקל אבל לא שמנים מאד?  המחקרים מראים שמצבכם הבריאותי טוב יותר מאשר של הרזים – אז הרגעו! כן, אני יודעת שהנורמות החברתיות לוחצות להיות שדוף ורזה, אבל המחקרים מספרים לנו משהו אחר.

האם איכות המזון חשובה יותר?

אנשים שבאופיים הם רזים, לא חושבים על אוכל. לעיתים כתוצאה מכך התזונה שלהם דלה ואינה מכילה את הנדרש להם. הם אוכלים כדי לצאת ידי חובה, להגיע לשובע ולהמשיך לעיסוק הבא. דווקא אנשים שאוהבים לאכול, שאוכל הוא אחד מהנאות החיים שלהם מגוונים את מזונם ובמקרים רבים מקבלים את אשר הגוף צריך. אנשים שמנים חוששים לבריאותם ולכן הם שמים לב לתזונה שלהם. בחלק מהמקרים כתוצאה מכך הם צורכים מזון איכותי יותר.

אולי הקלילות היא אלמנט מכריע?

כפי שציינו בטיפים הקודמים, השמחה, הצחוק והקלילות חשובים מאד לבריאות. ייתכן שחלק מהאנשים הרזים מאד, הם בעלי אופי סגפני, אשר בגללו הם מודדים בקפדנות כל מה שנכנס לפיהם. אם אופי זה במזון, גם מאפיין את הלך הרוח הכללי שלהם וגורם להם להיות פחות שמחים, אז בוודאי שאיכות החיים שלהם נפגמת, וכניראה גם חייהם מתקצרים.

לחץ ליצירת קשר

הומאופתיה קלאסית היא שיטת ריפוי המעוררת וממריצה את כוח הריפוי הפנימי של הגוף. בשיטה זאת מתרפאים במקביל הקשיים הגופניים, הרגשיים והמנטאליים הקיימים באדם. מבחינה רגשית מטפלת ההומאופתיה הקלאסית ב מתח, לחץ, חרדה, דימוי עצמי נמוך או חוסר ביטחון עצמי, דיכאון, כעס ועוד. מבחינה גופנית מטפלת ההומאופתיה בכאב, רגישות, אלרגיה וכדומה. הומאופתיה מטפלת גם בקשיים מנטאליים. בזמן הטיפול ההומאופתי נבחרת עבור האדם ההכנה ההומאופתית המתאימה לו ואשר מחזירה את גופו לאיזון. כתוצאה מאיזון זה שוכחים המתחים ומתרפא במקביל כל קושי אחר שיש לאדם.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

קיבלת את המסר מחבר?

רוצה לקבל את כל המסרים שלנו בסדרת " 10 טיפים לשיפור הבריאות " ?

מלא את הפרטים פה למטה – והטיפים בדרך אליך!


דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
אני שומרת על פרטיותך ולעולם לא אמסור את פרטיך לאף אחד!

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *