בריאות ואיכות חיים – טיפ 2 – בדידות

אנשים בודדים חולים יותר

בדידות יכולה להשפיע על בריאותך לרעה, יותר מאשר עישון או משקל ייתר !

חוסר קשרים חברתיים גורם לנו למצב רוח ירוד ומשפיע ישירות על גופנו ונפשנו. הרגשת בידוד יכולה להשפיע לדוגמא על לחץ הדם, על המתח, על כלי הדם ועל העייפות. זאת לפי מחקר שערך פרופסור קקיופו מאוניברסיטת שיקגו.

בדידות יכולה להוביל לדיכאון.

במחקרו בדק פרופסור קקיופו כמה חשוב לאדם להיות בקשר חברתי, או אפילו, להיות במרכזה של קבוצה.

אם את או אתה בודדים בעולם, בעיקר אם אין לכם גם משפחה, חשוב מאד לבריאותכם למצוא קבוצה חברתית, להיות בקשר אנושי. זה חשוב לבריאותכם הגופנית והנפשית.

לעיתים הבדידות נובעת מהרגל של שנים. הרגל שניתן לשנות. במקרה זה נסו לסגל לעצמכם בהדרגה הרגל חדש, צאו לאירועים חברתיים וצרו קשרים עם חברים שזנחתם. אם הבדידות נובעת מקושי פנימי ליצור קשרים, כדאי מאד לטפל בקושי זה בכל שיטה שתמצאו לנכון. אני מציעה את ההומאופתיה הקלאסית כשיטה מצוינת, אך בוודאי תמצאו שיטות נוספות. מומלץ מאד להצטרף לקבוצת תמיכה, או לקבוצה שעוסקת בנושא הקרוב לליבכם. מפגשים כאלה יחזירו אתכם למגע אנושי ויאפשרו שיתוף והקשבה.

תוכלו לצפות בהרצאתו של פרופסור קקיופו  professor Cacciopo :

 

לחץ ליצירת קשר

הומאופתיה קלאסית היא שיטת ריפוי המעוררת וממריצה את כוח הריפוי הפנימי של הגוף. בשיטה זאת מתרפאים במקביל הקשיים הגופניים, הרגשיים והמנטאליים הקיימים באדם. מבחינה רגשית מטפלת ההומאופתיה הקלאסית ב מתח, לחץ, חרדה, דימוי עצמי נמוך או חוסר ביטחון עצמי, בדיכאון, כעס ועוד. מבחינה גופנית מטפלת ההומאופתיה בכאב, רגישות, אלרגיה וכדומה. הומאופתיה מטפלת גם בקשיים מנטאליים. בזמן הטיפול ההומאופתי נבחרת עבור האדם ההכנה ההומאופתית המתאימה לו ואשר מחזירה את גופו לאיזון. כתוצאה מאיזון זה שוכחים המתחים ומתרפא במקביל כל קושי אחר שיש לאדם.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

קיבלת את המסר מחבר?

רוצה לקבל את כל המסרים שלנו בסדרת " 10 טיפים לשיפור הבריאות " ?

מלא את הפרטים פה למטה – והטיפים בדרך אליך!


דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה
אני שומרת על פרטיותך ולעולם לא אמסור את פרטיך לאף אחד!

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *