שיפור דימוי עצמי וביטחון עצמי – טיפ 2

טיפ  2

זה אפשרי !

זה אפשרי לעזור במקרה של הערכה עצמית נמוכה. יש מה לעשות כדי לשפר את הדימוי העצמי ואפשר אפילו להגיע לשיפור שישפיע לטווח הרחוק.

המחסום החשוב ביותר שיש לפרוץ בדרך לשיפור ההערכה העצמית הוא הרעיון ש"אין מה לעשות". זאת פשוט אינה האמת. רעיון זה נובע מהבעיה עצמה: מחוסר הביטחון ומההערכה העצמית הנמוכה .

כדי לעזור ולשפר הערכה עצמית נמוכה, ובעצם כל מצב הדורש שיפור, הדבר הראשון החשוב הוא להכיר בכך שמצב זה יכול להשתפר.

למעשה זהו הדבר השני החשוב. הדבר הראשון החשוב הוא לשים לב לכך שיש משהו שברצונך לשנות.

מי ש"יודע הכל" לא יכול ללמוד שום דבר חדש. מי ש"אין לו בעיה" לעולם לא ישתנה או יישתפר. העובדה שנירשמת לסידרת טיפים זאת אומרת שאכן ידוע לך שיש איזה בעיה – כלומר – הצעד הראשון לפתרון כבר בידיך.

הצעד השני הוא להכיר בכך שעזרה אכן אפשרית. ההערכה העצמית הנמוכה אינה משהו שעליך ללמוד לחיות איתו. הערכה עצמית נמוכה היא בעיה פתירה. יש דרך לעזור לה להשתפר ואפשר אפילו לצאת ממנה לחלוטין.

יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי לשפר את ההערכה העצמית הנמוכה. נכון, ייתכן שיהיה עליך לנסות כמה דרכים עד שתמצא הדרך המתאימה לך, כי לא כל רעיון, תרגיל, טיפ מתאים לכולם. זאת לא סיבה לדחות את התחלת הלימוד והחיפוש של הפתרון. כיון ש יש פתרון אשר מתאים לך, כדאי כבר עכשיו להתחיל לחפש אותו, להתנסות, לתרגל, למצוא ולהרגיש טוב יותר.

הדבר המרכזי והחשוב ביותר שיש לחשוב  עליו , ולחזור ושוב לחשוב עליו,  הוא ש:

זה אפשרי לעזור ולשפר הערכה עצמית נמוכה!

המקרה אינו אבוד ויש דרך לצאת מזה.


מהו הקשר בין:

הערכה עצמית וביטחון עצמי

אנשים רבים, שההערכה עצמית שלהם נמוכה, מרגישים שיש להם ביטחון עצמי. כמו כן, אנשים רבים עם ביטחון עצמי נמוך, מרגישים שיש להם הערכה עצמית גבוהה. לכאורה האחד יכול להיות נמוך, והשני גבוה. למעשה ברוב המקרים אין הדבר כך במציאות. יש קשר בין ההערכה העצמית והביטחון העצמי, ובדרך כלל הם הולכים יד ביד.

אדם עם הערכה עצמית נמוכה יכול להגיד:

יש לי בטחון, ואם היתה לי הערכה עצמית גבוהה יותר הייתי יכול להשתמש בביטחון הזה.

אדם עם ביטחון עצמי נמוך יכול שלא לראות את בעייתו כבעיה של הערכה עצמית נמוכה.

אך אנו מוצאים שאם אנו מעלים אחד מהם, את הביטחון העצמי, או את ההערכה העצמית, שניהם גדלים במקביל, ומסתבר שהם קשורים.

הבילבול בין הביטחון העצמי ובין ההערכה העצמית יכול למנוע שיפור בכל אחד מהם. הקו המפריד ביניהם מעורפל.

אך בסופו של יום, איך שאנו קוראים לבעיה, איך שאנו מתייגים אותה, לא חשוב. הנקודה היא שיש בעיה. אם ניתן לה להמשיך לקנן בנו, השורש שלה בתוכנו מתעבה ומעמיק, מתרחק ומסתתר מאיתנו.

ברגע  שהבנת שיש לך בעיית הערכה עצמית, ביטחון, ביישנות, או איך שלא נקרא לזה –זה הזמן לפעול.

בטיפ הבא, בעוד כמה ימים, תקבל תרגיל ראשון. עד אז, כדאי להיזכר מדי מעם : זה אפשרי!

צור קשר

הומאופתיה קלאסית היא שיטת ריפוי המעוררת וממריצה את כוח הריפוי הפנימי של הגוף. בשיטה זאת מתרפאים במקביל הקשיים הגופניים, הרגשיים והמנטאליים הקיימים באדם. מבחינה רגשית מטפלת ההומאופתיה הקלאסית ב דימוי עצמי נמוך או בחוסר ביטחון עצמי, מתח לחץ, חרדה, דיכאון, כעס. מבחינה גופנית מטפלת ההומאופתיה ב כאב, רגישות, אלרגיה וכדומה. הומאופתיה מטפלת גם בקשיים מנטאליים. בזמן הטיפול ההומאופתי נבחרת עבור האדם ההכנה ההומאופתית המתאימה לו ואשר מחזירה את גופו לאיזון. כתוצאה מאיזון זה משתפר הדימוי העצמי, ומתרפא במקביל כל קושי אחר שיש לאדם.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

האם קיבלת את הטיפ הזה מחבר או חברה?

אם ברצונך להירשם ולקבל את כל הטיפים, הצטרף פה למטה :

דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה

אני לוקחת את הפרטיות שלך ברצינות
אני מתחייבת שלא להעביר את כתובת המייל שלך או כל פרט אחר לשום גורם!
איילת גושן, הומיאופתיה קלאסית

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *