הוליסטי

הוליסטי:

ריפוי הוליסטי, מבט הוליסטי על בעיה, פתרון שאלה באופן הוליסטי, הוא התבוננות שלמה כוללת על הסיפור או על הבעיה ומציאת פתרון שישפיע על כך ההיבטים שלה בבת אחת.

הוליסטי – כל דבר בטבע הוא יותר מאשר רשימה של חלקים, וגם האדם

נניח שאני לא מרגישה טוב. נניח שאני עצובה, ועייפה, ומותשת וגם יש לי איזה פצע מוגלתי ביד שכואב לי כבר שבוע, והשכן שלי מלמעלה מטריד אותי במסיבות הריקודים שהוא מארגן בביתו כל ערב עד 1 בליל אפשר להסתכל על כל הבעיות האלו באופן נפרד, באופן לא הוליסטי. רופא העור יטפל בפצע. הפסיכולוג או הפסיכיאטר יטפל בעצב שלי ואולי ייתן לי כדורי מרץ. אני גם אצא לקרב מול השכן שלי כדי שיפסיק את המסיבות.

במבט מהצד קשה לראות קשר בין כל הבעיות שלי. לכן התרגלנו להתייחס לכל חלק בסיפור בנפרד, אבל במציאות אפשר להסתכל על כל סיפור, על כל סך של פרטים לא קשורים באופן הוליסטי, שלם.

  • בואו נדמיין צינור ארוך, לא ישר במיוחד. מה זה?
  • בואו נדמיין חבל דקיק שבסופו קווצה של חבל פרום – מה זה?
  • מהי דוגמה של כתמים בצבע כתום בהיר? אולי זוהי חולצה מודרנית?

במבט הוליסטי שלם זוהי ג'ירפה. לא יכולנו לראות את הג'ירפה לפי כל חלק בנפרד.

מבט הוליסטי הוא מבט שרואה את האמת ממקום גבוה יותר. אפשר לנסות לרפא כל חלק בנפרד. את הרגל בנפרד, את העור בנפרד, את הנפש בנפרד. לפי נסיוני זה לא יחזיק הרבה זמן מעמד. בעיות נוספות דומות ימשיכו לצוץ.

ריפוי הוליסטי, שמתאים לכל האדם, ישפיע על כל החלקים, על כל האיברים, על הגוף ועל הנפש במקביל ויגרום שיפור בריאותי ממושך ויציב.

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.