חרדה והתקפי פאניקה – טיפ 11 – זה חוזר?

טיפ 11

כבר היה לי שיפור… ושוב נסיגה

האם הרגשת תקופה מסויימת יותר טוב, ועכשיו נראה לך שיש נסיגה?

אז ראשית חשוב לאמר כדי שנדע מראש: כמו בכל דבר בחיים, תהיה התקדמות, ויהיו גם נסיגות. אנחנו מעוניינים בשני צעדים קדימה ועוד שני צעדים קדימה ו(רק) צעד אחד לאחור, כדי שתישמר ההתקדמות. לא להיבהל. קצת נסיגה זה חלק מהשיפור. מנגנון ההגנה של הגוף פוחד לשנות את המצב (המוכר) של החרדה, למצב (חדש) של רוגע.

מנגנון ההגנה של הגוף אומר לנו לפעמים דברים מבהילים:

  • לא היתה לך התקפת פאניקה שבוע? חכה חכה… תבוא אחת גדולה במיוחד!
  • לא הרגשת את הכאב בלב? אבל מהו כאב הבטן הזה?… נשמע משהו רציני…

המחשבות האלו מערערות את הביטחון שלך שהמצב משתפר. הוא אכן משתפר. עליך ללמוד לעבוד עם הצד הזה באישיות שלך (שמנסה להגן עליך) וללמד אותו שבאמת אין ממה לפחד. דבר איתו כמו שמדברים אל ילד, והסבר לו שהכל בסדר, שאין צורך לחוות שוב התקף חרדה כדי לדעת שהכל בסדר. הסבר לו שעכשיו "אנחנו" יודעים איך לעבור דרך החרדה ולא לעקוף אותה וזאת הסיבה שאינה מגיעה. יש לנו כבר שיטה.

אחרי ההרגשה של הנסיגה, ועם ההתמודדות והשיחה עם הצד הזה שבאישיות שלך שמעורר את החשש, תבוא עוד קפיצת מדרגה, ועוד שיפור. אתה משתף את הצד המגונן שלך בתהליך וההתקדמות תגבר. יש צורך להיות עקבי ולהפנות את כל המשאבים לכוון של ההחלמה. שים לב לכל התקדמות ואמור אותה לעצמך. עוד יום ללא חרדה, עוד יומיים, שבוע ללא חרדה! יש מאחורינו כבר הצלחה. רשום לעצמך את ההצלחות בפנקס. תעד כל יום ויום. כך יהיה ברור לכל כולך שאתה בהתקדמות. התמקד בהצלחה שלך והיא תגבר ותתעצם.

היה עקבי. שוב ושוב, בכל מצב של חרדה, או חשש מחרדה, היכנס פנימה ועבור דרך זה לצד השני.

החשש שנשאר בך בגלל החרדה שהיתה הוא טבעי. ייקח לו זמן לקטון. תן לו את הזמן שלו. בינתיים יהיו ימים יותר טובים, וימים פחות טובים. זה בסדר. הקו הכללי של השיפור הוא שחשוב.

ניפגש בקרוב בטיפ הבא.

הומאופתיה קלאסית היא שיטת ריפוי המעוררת וממריצה את כוח הריפוי הפנימי של הגוף. בשיטה זאת מתרפאים במקביל הקשיים הגופניים, הרגשיים והמנטאליים הקיימים באדם. מבחינה רגשית מטפלת ההומאופתיה הקלאסית ב חרדה, דימוי עצמי נמוך, חוסר ביטחון עצמי, מתח או לחץ, דיכאון או כעס ועוד. מבחינה גופנית מטפלת ההומאופתיה ב כאב, רגישות, אלרגיה וכדומה. הומאופתיה מטפלת גם בקשיים מנטאליים. בזמן הטיפול ההומאופתי נבחרת עבור האדם ההכנה ההומאופתית המתאימה לו ואשר מחזירה את גופו לאיזון. כתוצאה מאיזון זה שוכחים החרדה והמתחים, ומתרפא במקביל כל קושי אחר שיש לאדם.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

קיבלת את הקישור לטיפ הזה מחבר?

הרשם פה למטה ותוכל לקבל את כל הטיפים למייל שלך:

דואר אלקטרוני *
שם פרטי *
שם משפחה

אני לוקחת את הפרטיות שלך ברצינות

אני מתחייבת שלא להעביר את כתובת המייל שלך או כל פרט אחר לשום גורם!

איילת גושן, הומיאופתיה קלאסית

התגובות שלכם בפייסבוק:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.