שינה – הומאופתיה במקום כדורי שינה – לישון באופן טבעי

הומאופתיה: שיפור שינה, לישון באופן טבעי ללא כדורי שינה.

שינה מאפשרת איכות חיים:

כולנו חייבים לישון כדי לתפקד, כדי לחשוב בבהירות, כדי ליצור ולממש את היכולות שלנו. שינה היא הזמן בו הגוף והמוח נחים, משתקמים, מבריאים. פעולות רבות החשובות לבריאות מתרחשות בזמן שינה. מספר שעות השינה הנחוצות משתנה מאדם לאדם. תנוקות יכולים להזדקק לעד 20 שעות שינה. ילדים רבים זקוקים ל 10 עד 14 שעות שינה. רוב המבוגרים זקוקים בממוצע ל 6 עד 8 שעות שינה ביום, אך אנשים רבים זקוקים להרבה יותר שינה, והם מרגישים מתח גופני ונפשי בגלל ההתפשרות התמידית על שעות שינה מועטות מהנדרש להם.

איך אצליח לישון הלילה?

כאשר חסרות לנו שעות שינה כל המחשבה מרוכזת איך אצליח לישון הלילה. הפתרון של כדורי שינה מוכר לכולנו אבל אינו מספק תמיד שינה רגועה. אחרי שינה עם כדורי שינה אנחנו קמים לפעמים בהרגשה של שינה לא מספקת. היינו בניתוק מהעולם. זוהי הרגשה לא טבעית. כמו כן נוצרת תלות בכדורים ויש להגדיל את המינון שלהם או לנסות מדי פעם סוג אחר.

מה בתוכנו מונע מאיתנו לישון?

בהומאופתיה אנחנו לא מנסים "להרדים" את מי שקשה לו לישון. אנחנו מחפשים את שורש הבעיה. מה מקשה על השינה. מסתבר שלכל אחד מאיתנו יש קושי אחר לגמרי. כאשר נבין את הקושי האישי וניתן את התרופה ההומאופתית המתאימה לבעיית השינה הספציפית, הגוף ילמד בהדרגה לישון, להרדם בקלות, להמשיך לישון כל הלילה ברוגע, ולקום בנינוחות. בהמשך העמוד פירטתי רשימה של טיפוסים שונים, קשיי שינה מסיבות שונות, והתרופות ההומאופתיות המתאימות להם. דרך הפירוט הזה תוכלו לראות איך לכל קושי שינה מתאים פתרון אחר לחלוטין.

בקצרה אפשר לסכם שבעיית שינה יכולה להיגרם מ:

 • דאגה
 • עבודה מאומצת מתישה (או טיפול מאומץ באדם אחר)
 • מחשבות שמתרוצצות ולא נותנות מנוחה
 • פחד, פאניקה
 • הכל צריך להיות מושלם ומסודר
 • כאבי גדילה
 • עייפות ייתר
 • שימוש מוגזם בחומרים מעוררים כמו קפה, אלכוהול
 • גירוד, חום, קור כשנכנסים למיטה, או התכווצויות
 • גאזים או בעיות עיכול
 • וכמובן גורמים נוספים

הומאופתיה קלאסית מתאימה בתקופות של חוסר שינה ויכולה לעזור גם בבעיית ממושכת של הפרעות שינה. אם הבעיה מורכבת התייעץ עם הומאופת.

12 דוגמאות לתרופות הומאופתיות המתאימות להפרעות שינה:

תרופה הומאופתית remedy

Aconit

תרופה הומאופתית זאת יכולה להועיל לאנשים שכאשר הם מנסים לישון הם נכנסים לפאניקה. פחד ופאניקה פתאום כאשר נכנסים לישון. לפעמים הפחד מעיר אותם.

Ars

אנשים שמתאימה להם תרופה הומאופתית זאת מוטרדים מהרבה עניינים קטנים. הם הולכים לישון ונזכרים בכל מני דברים שלא מסודרים כמו שצריך, או דברים שהיו צריכים להספיק. הם מוטשים ומרגישים חסרי מנוחה גופנית ומנטאלית. אם מגיעה שינה היא לא רגועה ומלאה חלומות מפחידים של חוסר ביטחון.

Calc-phos

ילדים שלא מצליחים לישון בגלל כאבי גדילה בידיים וברגליים, בפרקים, בעצמות, בצוואר. אדם ששוכב שעות ולא מצליח לישון, מרוגז. בבוקר קשה לו לקום.

Cocculus

אדם זה יכול להרגיש שאינו יכול לישון בגלל שהוא כבר כל כך עייף. תשישות שנגרמת מטיפול בתינוק, או באדם חולה, או מעבודה שלא איפשרה לו לישון כמו שצריך. הוא מרגיש סחרחורת ולא יכול לחשוב בבהירות.

Coffea

הרבה מחשבות מתרוצצות בראש. זקוק להתרגשות אינטלקטואלית. המחשבות, שיכולות להיות שמחות, עצובות או כל מחשבה, מפריעות לו לישון. משהו הולך לקרות בבוקר, יש לו ציפייה למה שיקרה ביום המחרת. זה גורם לו למתח בלילה. שינה, כשהיא מגיעה, קלה עם חלומות בהירים צבעוניים.

Ign

חוסר שינה בגלל מתח רגשי כמו אבל, אבדן אדם קרוב, מריבה קשה, ויכוח. כשהו מנסה לישון הידיים או הרגליים יכולים לקפוץ בעוויתות קטנות. השינה קלה ועם חלומות לא טובים.

Kali-Phos

חוסר שינה בגלל עבודה מאומצת או מאמץ מנטאלי, או מחלה שהתישה אותו. הוא מאד חלש ורגיש לרעש, מגע, אור, כאב. חוסר מנוחה, דיכאון, והרגשת ריקנות בקיבה.

Lyc

תרופה הומאופתית זאת מתאימה לאנשים שלא זוכרים בכלל חלומות. הם לא בטוחים בכלל שישנו. חוסר שינה בגלל דאגה, בגלל ביטחון עצמי נמוך, הם בספק לגבי היכולות שלהם. בעיית שינה בגלל קשיי עיכול בעיקר גאזים. הרגשה של סחרחורת אחרי אכילה. לקראת לילה מתעורר רעב.

Nux-v

בעיות שינה, לא יכול לישון אחרי שאכל יותר מדי, או שתה יותר מדי (אלכוהול) או התיש את עצמו גופנית או מנטאלית. אדם זה נוהג לפעמים להגזים בכל מני "מעוררים" כמו עבודה, אכילה, שתיה, וזה מזיק לו. שינה קלה ומתעוררים ב 3 בבוקר ומשעה זאת ערים. בזמן שמתעוררים הם מתוחים וחסרי סבלנות.

Sil

אנשים שמרגישים חלשים. אין להם כוח פנימי. נרדמים ואז מתעוררים פתאום עם הרגשת חום בראש וקושי לחזור לישון. ילדים או מבודרים שהולכים מתוך שינה.

Sulph

מגרד לו או חם לו במיטה ולא מצליח לישון. בעיקר חם לו ברגליים. רוצה לזרוק את השמיכה. מעוצבן. שוכב ער בין 2 בלילה ל 5. תרופה הומאופתית זאת מתאימה גם לאדם עם בעיית שינה בעקבות חוסר פעילות.

Zinc

יותר מדי פעילות מנטאלית שמובילה לקשיי שינה. תשושות מרוב עבודה שגורמת לרגזנות וחוסר יכולת להירגע. הידיים והרגליים בחוסר מנוחה לא מרגישים שהם יכולים לשכב בנינוחות במיטה. אפילו במשך היום מורגש צורך להניע את הגוף.

הפץ את המאמר הזה בפייסבוק או כתוב תגובה – פה למטה בהמשך העמוד

התגובות שלכם בפייסבוק:

5 Responses to שינה – הומאופתיה במקום כדורי שינה – לישון באופן טבעי

 1. מאת אברהם‏:

  היכן קונים תרופות הומואופתיות לנדודי שינה אודה מראש לקבל תדריך בכבוד רב.

  • מאת איילת גושן | הומאופתיה קלאסית‏:

   אברהם שלום,
   תרופה לקושי בשינה צריך להתאים באופן אישי.
   לאחר התאמה מזמינים אותה מבית מרקחת הומאופתי.
   איילת

 2. מאת לימור‏:

  אני רוצה תרופה הומאופטית לבעיות שינה

 3. מאת שמואל‏:

  שלום.אני הולך לישון בסביבות עשר בלילה ונרדם. אבל אני מתערר בסביבות השעה שתים בלילה ולא
  נרדם עד הבוקר .תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.